Categorii stiri

EconomiePoliticaSocialJuridicSanatateCulturaMondenAutoSportIT&C

Pagina 2 ~ Sport

In aceasta categorie veti putea gasi stirile zilei din sport. Cele mai noi informatii sunt culese de la agentiile de profil pentru a-ti furniza cea mai corecta imagine. Stiri din sport, noutati sportive, stiri liga I, stiri divizia A, stiri fotbal, noutati fotbal. Sitiri din sport, noutati din sport.

sport101.ro stiri din sport

Programul meciurilor LIGA ICAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL

Pagina 2 ~ Articole din categoria Sport

data introducerii: 04-08-2010

Andrei Cristea a primit titlul de golgeter

Andrei Cristea, cel mai bun marcator al Ligii I in sezonul trecut, a primit titlul de golgeter din partea LPF.

Click aici pentru articolul complet
data introducerii: 03-08-2010

Stelistii au castigat cate 5000 de euro intr-o saptamana

Victor Piturca se asigura ca Gigi Becali nu va mai amana plata primelor.

data introducerii: 29-07-2010

Adrian Mutu a fost la un pas de bataie cu fotbalistul Comotto

Adrian Mutu a fost la un pas de bataie cu fotbalistul Comotto, in timpul antrenamentului de astazi al Fiorentinei.

data introducerii: 28-07-2010

Unirea Urziceni remiza alba cu Zenit

Meciul Unirea Urziceni - Zenit Sankt Petersburga fost influenţat din punct de vedere al spectacolului fotbalistic de eliminarea lui Pădureţu, din minutul 36.

data introducerii: 27-07-2010

Alberto Contador a castigat Turul Frantei

Ciclistul spaniol, Alberto Contador, a castigat pentru a treia oara in cariera Turul Frantei.

data introducerii: 26-07-2010

Cosmin Contra se retrage din fotbal

Cosmin Contra a declarat, sambata, intr-o emisiune televizata, dupa meciul FC Timisoara - Gloria Bistrita, scor 2-2, in care a fost eliminat in minutul 70, ca a decis sa se retraga din fotbal, deoarece nu mai doreste sa evolueze "in mizeria asta de campionat".

data introducerii: 23-07-2010

Casele de pariuri: CFR si Steaua se vor bate pentru titlu

In opinia bookmarkerilor, echipele care se vor bate in finala pentru titlu sunt Steaua si CFR.

data introducerii: 22-07-2010

Mari jucatori ai Stelei, inapoi in Ghencea

Managerul general al ros-albastrilor, Victor Piturca, a hotarat ca cinci fosti mari jucatori ai Stelei sa se intoarca la gruparea din Ghencea.

data introducerii: 21-07-2010

Steaua, fara Toja

Columbianul Juan Toja, care nu se află în graţiile lui Victor Piţurcă, va ajunge la Aris Salonic, iar Steaua va primi aproximativ 500.000 de euro.

data introducerii: 08-07-2010

Campionatul Mondial 2010: Spania s-a calificat in finala. Scor 1-0 cu Germania

Spaniolii s-au calificat, în premieră, în finala unui Campionat Mondial, după ce au învins aseară Germania, scor 1-0, autor Puyol (min. 73), în cea de-a doua semifinală.

data introducerii: 07-07-2010

Campionatul Mondial 2010: Olanda, calificare in finala. Scor 3-2 cu Uruguay

Reprezentativa Olandei este, după 32 de ani, din nou în finala Cupei Mondiale, aseară “Portocala mecanică” trecând de naţionala Uruguay cu scorul de 3-2.

data introducerii: 29-06-2010

Campionatul Mondial 2010: Brazilia face spectacol! Scor 3-0 cu Chile

Brazilia s-a calificat în sferturile Cupei Mondiale din Africa de Sud, după 3-0 cu Chile, reuşitele fiind semnate de Juan (min. 34), Luis Fabiano (min. 38) şi Robinho (min. 59).

Campionatul Mondial 2010: Olanda a trecut de Slovacia si a ajuns in sferturi, scor 2-1

“Portocala Mecanică”, fără a se întrebuinţa prea mult, a mai reuşit o victorie, scor 2-1, cu Slovacia, şi se concentrează acum pentru partida din sferturile Cupei mondiale.

data introducerii: 24-03-2010