Categorii stiri

EconomiePoliticaSocialJuridicSanatateCulturaMondenAutoSportIT&C

Pagina 2 ~ Campionatul Mondial 2010: Olanda a trecut de Slovacia si a ajuns in sferturi, scor 2-1

Data introducerii: 29-06-2010

Campionatul Mondial 2010: Olanda a trecut de Slovacia si a ajuns in sferturi, scor 2-1“Portocala Mecanică”, fără a se întrebuinţa prea mult, a mai reuşit o victorie, scor 2-1, cu Slovacia, şi se concentrează acum pentru partida din sferturile Cupei mondiale.

Marcatori au fost Robben, min. 18), Sneijder (min. 84), respectiv Vittek (min. 94). Intrarea lui Robben, aşa cum se anticipa, a dinamizat atacul Olandei, care au reuşit rapid să deschidă scorul şi să-şi impună jocul.

Golul second a venit spre finalul jocului, când cărţile erau deja făcute.

Este de apreciat faptul că Slovacia, debutantă la un turneu final de Cupă Mondială, a reuşit golul de onoare, în prelungirile partidei.